Vilniuse kontserdimaja
+ projekti info
<
>
<
>

Vilnius kontserdimaja „Tautos Namai“ arhitektuurikonkurss   Võistlustöö „Tautos Namai“
Ioannis Lykouras, Üllar Ambos, Pille Noole, Kaisa Lasner, akustika konsultant: Konstantinos Kaleris
2019
võistlus

Projekt:


Projekti autorid:



Projekti aasta:
Projekti staatus:

Projekt:

Projekti autorid:

Projekti aasta:
Projekti staatus:

Projekti asukoht Taurase mägi on avalik park, mis on täis tegevust. Inimesed istuvad nõlvadel, mängivad platoodel, jalutavad koertega või vaatavad päikeseloojangut. Uus kontserdisaal toob pargi vaba ruumi vahetusse kontakti konkreetsema ja formaalsema funktsiooniga. Disaini peamine eesmärk on luua sujuv üleminek nende kahe funktsiooni vahel. Park ja hoone peaksid harmooniliselt koos eksisteerima ja üksteist täiustama.  

Hoone on kujundatud lainelise tehismaastikuna, mis toimib nõlva füüsilise ja funktsionaalse jätkuna. Otsus käsitleda hoonet maastikuna tuleneb arusaamast, et Taurase mägi on enamat, kui ümbritsev maastik projekteeritavale kontserdimajale. Hoone peaks olema ikooniline, aga pehme ning piire hajutava kvaliteediga.

Arhitektuurne lahendus on määratletud kahe elemendiga: esiteks kõnnitav katus, mis algab nõlva osana ja seejärel suhtleb kõigi hoone tasanditega, muutudes laeks, põrandaks, terrassiks või rõduks.

Teiseks elemendiks on sammaste mets, mis toimib korraga nii fassaadi, konstruktsiooni kui ka vaheseinana. Üheskoos hägustavad need piiri hoone ja pargi vahel. Puudub sise- ega välisruumi hierarhia ning kontserdisaal ja katusepromenaad on mõlemad koos kogetud maastik. 

Kontserdisaalid asuvad selle maastiku keskmes. Väike saal on kujundatud musta kastina, kuid sellel on siiski tugev side nõlva maastikuga läbi suure akna, mida saab vastavalt ruumivajadustele sulgeda. Peasaal on ümbritsevast täielikult eraldatud ja loob oma maailma. Seal ümbritsevad sambad publikut intiimselt ja kaitsvalt ning nende taha kaugel asetsevad mattmustad seinad muudavad ruumi piirid seestpoolt hoomamatuks. Saali kujundus on mõeldud tekitama lõpmatuse ja kaasahaaratavuse tunnet.